Framework Codeigniter

W kilku miejscach na naszej stronie www wspominamy, że Mediart zatrudnia programistów, a nie wdrożeniowców.
Co to właściwie ma wspólnego z wykonywanymi na rzecz Twojej firmy pracami ?
Jako jedna z niewielu firm przez ostatnie lata wypracowaliśmy swoje schematy zarządzania stronami www (CMS), zbudowaliśmy system zarządzania sklepem internetowym, który jest intuicyjny dla klienta, a także wiele aplikacji - które mogliśmy uszyć na miarę, tak jak życzył sobie zamawiający. Nigdy też nie mieliśmy przypadku, żeby powiedzieć klientowi, że czegoś się nie da lub bez powodu zmieniać jego koncepcję działania sytemu na inny model wygodniejszy dla programisty. Wszystko to dlatego, że do naszych rozwiązań nie używamy ogólnodostępnych na rynku rozwiązań typu WordPress, Joomla, SimplyCMS, itd.

Nasi programiści pracują na tzw. Frameworkach - ale, żeby wytłumaczyć Tobie czym jest Framework postaramy się to zobrazować na innym przykładzie.

Wyobraź sobie, że system zarządzania stroną www (tzw. CMS) to nowy samochód z salonu (znajdź dowolnego producenta, a później najgorszy oferowany model auta - ale z full wyposażeniem jakie oferuje w nim producent).
Firmy podobne nam na rynku sprzedają głównie "gotowe samochody" - ale czy jeśli kupisz taki samochód, to jeśli nie spodoba Ci się w nim skrzynia zmiany biegów zmienisz ją w prosty sposób? czy jeśli wysokość konkretnego modelu nie będzie Ci opdowiadała, zwiększysz ją sobie? Jeśli w danym modelu nie będzie tempomatu lub klimatyzacji to w prosty sposób je sobie zamontujesz? NIE ponieważ kupujesz konkretny model samochodu i po za maksymalnym jego wyposażeniem nie dostaniesz nic więcej - a nawet jeśli znajdziesz magika mechanika, który dostawi "moduł", to niestety, ale to nigdy nie będzie wyglądało i działało tak jakbyś tego oczekiwał, co więcej zakłóci bezpieczeństwo.

Ze stronami i sklepami www jest podobnie, większość firm wdraża rozwiązania na tzw gotowcach (WordPress, Joomla, SimplyCMS itd.), na które nie dostaniesz gwarancji większej niż rok (nie bez powodu).
Są w stanie dostawić drobne moduły - ale to ma swoje ograniczenia.
Są w stanie zmienić kolory, grafikę serwisu - ale to tylko tyle.
Więcej w temacie "gotowców" przeczytasz na naszym blogu.

My z najlepszego samochodu wyciągnęliśmy silnik (tzw. Framework) - ale całą jego otoczkę: wygląd, panel zarządzania, metodę dodawania treści, powiązane moduły, usprawnienia dla użytkowników, usprawnienia dla wyszukiwarek i co najważniejsze bezpieczeństwo - zaprojektowaliśmy sami.
Frameworków jest tyle co producentów samochodów, a my bazujemy głównie na Framework Codeigniter (vs3 dla starszych aplikacji, 4 dla nowych).

CodeIgniter to framework napisany w języku PHP, implementujący wzorzec Model-View-Controller. CodeIgniter pozwala twórczo skupić się na projekcie, minimalizując ilość kodu potrzebnego dla danego zadania.